NEDEN GLOBAL?

KISACA GLOBAL GROUP;

 

13 Mart 2002 tarihinde Ankara’da kurulmuş olan işletmemiz 11 yıllık bir tecrübe ile birçok alanda faaliyet gösteren sektörün öncü kuruluşlarından biri olan GLOBAL Group Yurtdışı Eğitim Ltd. Şti. 5 Ülke de toplam 12 ofisi ile değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Global Group sektörde bir çok yeniliğe imza atmış ve kendisinden hep övgü ile söz ettirmiştir. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde sürekli büyüyerek kendisini uluslararası bir marka haline getirmiştir.

Global Group merkez ofisi Ankara’da bulunmaktadır. Global Group markası ile bir şemsiye altında buluşan İzmir, Adana, Antalya, Nevşehir, Sivas, Aksaray, Gümüşhane, Yozgat, Elazığ şubeleri Ankara merkez ofisinin koordinatörlüğünde sizlere hizmet vermektedir.Yurtdışı ofislerimiz ise AZERBAYCAN,UKRAYNA, BELARUS, AMERİKA (NEW YORK) ta bulunmaktadır.  katılımcılarımız Global Group’un tecrübeli eğitim danışmanları ve ofislerinin sıcak atmosferi ile müşterilerimiz kendilerini Yurtdışına çıkarken güvende hissetmektedirler.

Global Group tüm uzman kadrosu ile değerli katılımcılarımıza hizmet sunmaktan onur duymaktadır.

Şirketimizin sunduğu hizmetleri bir kısmı;

 

Work and Travel:

 Work & Travel, uluslararası üniversite öğrencilerine ABD'de yaz tatili süresince en az 1 en fazla 4 ay boyunca çalışma imkanı sağlayan bir kültürel değişim programıdır. Program, ABD hükümeti tarafından yürütülmekte ve denetlenmektedir. Work and Travel ilk olarak 1961 yılında USIA (Amerikan Bilgi Acentesi) yetkisi ile başlatılmıştır.Türkiye'de Work and Travel 1999 yılından bu yana uygulanmaktadır.

Yaz tatili boyunca 4 aylık sürede Amerika'da çalışarak masraflarınızı karşılayabileceğiniz bu programa dünyanın birçok ülkesinden 2012 yılında 51,358 öğrenci katılmıştır. Türkiye\'den ise 2011 yılında 6,508 2012 yılında ise 5,443 öğrenci Work and Travel programına dahil olmuştur.

 

Meslek Edindirme Kursları :

 Ankara’daki dershanelerimizde Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile (M.E.B) Güzellik uzmanlığı, Cilt Bakımı, Kuaförlük eğitimi, Türkçe Kursları, web tasarım ve bilgisayar kursları, yönetici Asistanlığı, Sekreterlik ve Lojistik destek ekipliği eğitimleri vererek hem Türkiye’deki katılımcılara hem de yurtdışından gelen misafirlerimizi meslek sahibi yapmaktayız.

 

Trainee – Internship

Trainee / Internship (Maaşlı Staj) bir kültürel değişim programıdır. Bu programın amacı mezuniyet sonrası adayların tecrübe kazanması ve bu tecrübeyi kazanırken de cep harçlıklarını çıkartmasıdır. Bilindiği üzere ülkemizde staj fotokopi çekmek olarak akdedilir. Bu nedenle de adaylar okul bittikten sonra neredeyse sıfır bir iş tecrübesi ile hayata başlarlar Amerikalı işverenler bu staj olayını çok ciddiye alır ve adayı yetiştirdikten sonra adayın kendi ülkesinde kolay iş bulması için kişisel referans bile olurlar.

 

Sertifika:

Sertifika programları yılın belirli dönemlerinde başlayıp biten özel programlardır. Bu programlar 3 ile 9 arasında sürer ve başarıyla bitirdiğiniz taktirde katıldığınız süreye ölçüsünde sertifika, yüksek sertifika ya da diploma alırsınız.

Bu programların ana amacı meslek bilginizi yabancı dilinizle beraber yurt dışında geliştirmek ve doğru programlarla uluslararası bir ortamda staj ya da iş deneyimi kazanarak kariyeriniz için önemli adımlar atmanıza olanak sağlamaktır.

 

Dil Eğitimi :

Aday yüksek öğrenimde bir okulu başarılı bir şekilde tamamlayabilir, hatta aldığı eğitim alanında çok iyi bir bilgi birikimine sahip olabilir fakat; Ancak adayın eğer yabancı dili yeterince iyi değilse, iş bulma şansı çok düşük olacaktır.  Buna ek olarak, adayın aldığı eğitim ile ilgili bir çok kaynağın yabancı dilde yayınlanmış olması da, zamanında teknolojik gelişmeleri takip edebilmek  açısından yabancı dil bilmek zorunlu hal almıştır.

Dil eğitimi, sabır isteyen ve zorlukları olan bir eğitimdir. Dünyanın en iyi dil okuluna da gitseniz, özel öğretmenlerden ders dahi alsanız, eğer sabırlı ve kararlı değilseniz, yabancı dil öğrenemezsiniz. Dil öğreniminde, mutlak başarı için günü gününe çalışmak ve Türkçe'den uzak kalmak gerekmektedir.

 

Summer Camp:

Öğrencilerimizin yaz tatillerini nasıl daha verimli, güvenli ve eğlenceli değerlendirebileceklerini deneyimlerimiz eşliğinde çok iyi biliyoruz. Yaz okullarımız Malta, İngiltere ve Amerika'nın kültürel yapı itibariyle en zengin ve güvenli bölgelerindedir.

Yaz okullarımızı seçerken bulundukları bölge, sundukları imkanlar ve öğretmenlerin tecrübelerinin yanında ülkelerindeki en yetkili kurumlarca onaylanmış olmalarına da özen gösterdik.

Öğrenciler yaş ve gelişim özelliklerine göre gruplandırılır, yaş grubunun temel ilgi ve ihtiyaçları sürekli göz önünde bulundurulur. Her grubun başında bir grup lideri vardır.

İngilizce dil pratiği yaptırılırken, içlerinde gizli kalmış yeteneklerle tanışmalarına yönelik sosyal etkinlikler ve fiziksel gelişimlerini destekleyici sportif aktivitelerle zamanlarını değerlendirmeleri sağlanır.

 

Yurtdışında Üniversite Eğitimi:

Yurtdışında lisans başvurusu için istenen belgeler hemen hemen her ülke için aynıdır; bir başvuru formu, TOEFL sonucunuz, not dökümünüz, diplomanız, en az 2 akademisyenden alınan referans (Profesör olması tercih sebebidir) ve bu dokümanların yeminli çevirmenlerce yapılmış çevirileri gerekmektedir.

Bir de çeşitli sınavlar vardır, bu sınavlar yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüme göre değişir. Örneğin; MBA yani işletme yüksek lisansı yapacaksanız, GMAT adlı bir branş sınavından, Aday mühendislik ve birkaç başka bölümde yüksek lisans yapacaksa, GRE adlı bir branş sınav sonucu

 

MBA :

embiey şeklinde okunan ve “Master of Business Administration” kelimelerinin ilk harflerinden oluşan İngilizce bir kısaltmadır. Türkiye'de üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına bu ismi vermeyi tercih etmektedirler. MBA diye bilinen yüksek lisans eğitimi, işletme yönetimi alanında master yapmak anlamına geliyor.

MBA Programı, kurumların her düzeyinde görev yapan ve bilgilerini yenilemek, güncelleştirmek isteyen profesyonellerle, kariyerini geliştirme çabasında olan ve yöneticilik vasfı kazanmak isteyen üniversite mezunlarının katılabileceği çağdaş ve etkin bir işletme yüksek lisans programıdır.

Eğitim dili çoğunlukla İngilizce’dir. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli üniversiteler bu eğitimi veriyor. Diğer yüksek lisans programları gibi İşletme Yüksek Lisansı da (MBA) tezli ya da tezsiz olarak, devlet ya da vakıf üniversitesinde yapılabilir.

 

e-MBA :

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan MBA çeşididir. Ülkemizde bir çok vakıf üniversitesi ve bazı devlet üniversiteleri özellikle çalışma hayatında bulunanlara kolaylık sağlamak amacıyla e-MBA programları başlatmış bulunmaktalar. e-MBA programında dersler internet üzerinden verilmektedir. Eğitim süresi 3 yarıyıldır.  Altı yarıyıla kadar uzayabilir.

 e-MBA eğitiminizi iş hayatınıza devam ederken sürdürebilirsiniz. Okula gitme ve belli saatlerde ders takip etme zorunluluğunuz olmadığından sizin için en uygun olan gün ve saatlerde derslerinizi alabilirsiniz.

 Teknolojinin bütün araçlarını kullanarak hazırlanan eğitimler bazen ses, bazen video, bazen de yazı formatında size sunulur. Dilerseniz canlı olarak video izleyebilir, hocalarınıza bilgisayarınızın başından soru yöneltebilir ve cevap alabilirsiniz. (Sanal Sınıf Uygulamaları)

 

TÜRKİYE’DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

 

Türkiye’deki üniversiteler, yabancı uyruklu öğrenciler için her yıl yaklaşık 15 bin, yurtdışında yaşayan Türk uyruklular için de 1500 kişilik kontenjan ayırıyorlar. Mevcut uygulamaya göre, bu kontenjanlardan yararlanarak üniversitelere kayıt yaptırabilmek içinse Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) veya YÇÖ (Yurtdışında yaşayan öğrenciler için) sınavını başarmak gerekiyor.
YÖK tarafından 2010 yılında alınan bir kararla bu sınavların kaldırıldığı, yurtdışından yabancı veya Türk uyruklu öğrenci alımının artık üniversitelerin kendisine bırakıldığı duyuruldu.

2013 yıldan itibaren yürürlüğe girecek yeni düzenlemeye göre, özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin Türkiye’de okuması için yoğun bir propaganda başlatılacak.

GLOBAL olarak Türkiye’de eğitim almak isteyen öğrencilerimize Yurtdışı temsilciliklerimiz aracılığı ile Türkçe eğitim vererek ülkemizde eğitim almaları için öğrencilerimizle kontak kurmaktayız.

Azerbaycan Bakü, İran da Tahran, Tebriz ve Urmiye şehirlerindeki temsilciliklerimiz aracılığı ile kayıt kabül ofislerimiz aracılığı ile Devlet ve Vakıf Üniversitelerine kayıtlar almaktayız.

 

 

GLOBAL AZERBAYCAN FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA

 

2009 yılı itibari ile Bakü şehrinde The Times Markası ile kültürel değişim programına katılacak öğrencilere hizmet verdiğimiz gibi Azerbaycan Tıp Üniversitesinin tek yetkili kurumu olarak Avrupa ve Türkiye ye gelecek olan adaylara hizmet vermekteyiz.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrencilerini yaz ve kış dönemlerinde Türkiye’nin saygın eğitim araştırma hastaneleri ve özel hastanelerinde uygulama stajları yaptırmakta ve geleceklerine yön vermekteyiz.

Yıl içerisinde KIŞ stajına 50-70 YAZ  stajına ise 220 – 280 arasında katılımcı ile hizmet vermekteyiz. Bu faaliyetimiz sayesinde ülkemizin ekomomisine her yıl sadece bu program aracılığı ile 1,500,000 TL katkı sağlamaktayız. (Adayların ortalama kişi başına 2,000 Euro harcadığı tespit edilmiştir)

HASTA TURİZMİ: Kurumumuzun doktor adaylarına sağladığı bu hizmet neticesinde ulaştığı medikal kitle aracılığı Türkiye’de tedavi olmak isteyen hastalara hizmet sağlayarak yıl içerisinde onlaraca hastanın ülkemizde şifa bulmasına ve ekonomimize katkı sağlamasında öncü olmaktayız.

TUS EĞİTİMİ : Bakü genelinde Azerbaycan Tıp Üniveristesi öğrencilerine ve mezunlarına E-TUS ve klasik dershanecilik anlayışı ile Tıpta uzmanlık eğitimleri ve çalıştay kampları düzenlemekteyiz.

 

Yakın tarihte hayata geçecek olan faaliyetlerimiz : 

 

 

YÖS  (Yabancı Öğrenci Sınavı) ‘ö hazırlık kursları ve Ankara, İstanbul şehirlerinde düzenlenecek olan eğitim kampları ile Üniversiteye hazırlanan adaylara hizmet sağlayacağız.

Turizm Sektörü : İzmir’de birlikte çalışmakta olduğumuz ALSANCAK Turizm isimli firma ile Azerbaycan’da ortak proje yürütüp Kış ve Yaz

Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacak olursanız...

 

Türki Ofis için : +90 312 428 43 03
Bakü Ofis için  : +994 55 800 18 70
New York için : + 1 631 731 39 91

 

BİLGİ İSTEK FORMU
Global Merkez Ofis İletişim Bilgileri ;
Adres: Ankara (Merkez) :Tunalı Hilmi Cad. NO: 94/18 Kavaklıdere/Çankaya /ANKARA
Telefon: +90 312 428 43 03
E-mail: info@usawat.com
Cep telefonları: 0 546 946 94 95 | 0 506 601 30 35 | 0 555 299 13 80

  • Slider Resim 1
  • Slider Resim 2
Office Mobile Numbers

0 555 299 13 80
0 535 730 71 44
0 546 946 94 95
0 506 601 30 35
Numbers

0(312) 428 43 03 PBX
Fax: 0(312) 428 36 16
Tunalı Hilmi Caddesi 94 / 18 Ankara

www.usawat.com www.azerbaycanuniversite.net www.avrupaeğitimi.com www.turkeywat.com www.globaluniversitebul.com www.globaldanismanlik.org www.globaltr.org